Z ŻYCIA SZKOŁY

25 października 2019

Klasy VIa i VIb w Kinie pod Baranami

Film „Wojna na deski” i prelekcja „Przyjaźń wystawiona na próbę” w ramach projektu edukacyjnego "Nowe Horyzonty eduakcji filmowej"

23 października 2019

Klasa Ia i oddział przedszkolny w Klockolandzie

Zajęcia  "Ziemia, ogień, woda, powietrze…" Cztery żywioły, które wprowadzają równowagę we wszechświecie. Żywioły, które niosą życie, ale również stanowią zagrożenie. Dzieci poznały je bliżej wykonując proste doświadczenia, przy których  świetnie się bawiły, zdobywały wiedzę i odkrywały zagadki otaczającego je świata.

22 października 2019

Klasy IIa i IIb na wycieczce w Skawinie

Muzeum Regionalne w Skawinie – udział w multimedialnej lekcji muzealnej "Legendy skawińskie" połączonej z zajęciami plastycznymi  „

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Poczty Polskiej w Skawinie: udział w innowacji pedagogicznej „Dwa światy” - spotkanie czytelnicze pod hasłem „Duże sprawy w małych głowach” .

21 października 2019

Gala nagród

Ogłoszenie wyników  oraz wręczenie dyplomów i nagród laureatom Szkolnego Konkursu Matematycznego "Mistrz Tabliczki Mnożenia" oraz Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Januszu Korczaku

11 października 2019

Święto Edukacji Narodowej

Uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela oraz ślubowanie klas pierwszych. Dzień Patrona Szkoły - Janusza Korczaka.

10 października 2019

Klasa VIa na wycieczce Krynicy Zdroju

Wieża widokowa, spacer w chmurach, wizyta w Domu Zdrojowym, zwiedzanie miasta.

9 października 2019

Klasa Va na wycieczce w Nowym Wiśniczu i Bochni

Zwiedzanie zamku trasą dworską, przejście trasą nietoperzową poprzez tajne przejście od podziemi zamku do dziedzińca wewnętrznego i podróż w czasie dzięki technologii VR do XVII wieku, wystawa średniowiecznych narzędzi tortur.

Kopalnia soli w Bochni: "Dar księżnej Kingi" - pobyt edukacyjny i przeprawa łodzią.

8 października 2019

Klasy IIIa i IIIb na wycieczce w Wiśniczu

Zamek w Nowym Wiśniczu jest związany z polską tradycją sztuki kulinarnej, to tu powstała pierwsza napisana w języku polskim  książka kucharska. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądało dawne życie szlachty, poznali wiele ciekawostek na temat życia jego mieszkańców, podziwiali przepiękną panoramę Nowego Wiśnicza rozciągającą się z tarasu widokowego zamku. Po zwiedzaniu odbyły się warsztaty ceramiczne. Uczniowie wykazali się pomysłowością lepiąc z gliny wspaniałe arcydzieła.

Wieczór filmowy z Patronem

Pokaz filmu "Korczak" w reżyserii A. Wajdy dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmej w ramach Projektu "Patron".

4 października 2019

Wybory Samorządu Szkolnego

Uczniowie klas IV - VIII wybierali swoich przedstawicieli ucząc się demokratycznych zasad.

Skład reprezentacji uczniowskiej:

Natalia Tynor kl. VIIb - przewodnicząca

Weronika Iwańska VIIa- zastępca

Nicola Lalewicz kl. Va - sekretarz

25 września 2019

Klasa IVa w Ojcowskim Parku Narodowym

Uczniowie zwiedzili Grotę Łokietka oraz obejrzeli Maczugę Herkulesa. W Muzeum Przyrodniczym mieli okazję nie tylko zobaczyć ciekawą ekspozycję, ale również obejrzeć film 3D pokazujący historię oraz walory przyrodnicze tego miejsca. Na koniec poznali historię Zamku w Pieskowej Skale i uczestniczyli w pokazie wybijania groszy kazimierzowskich. W wycieczce towarzyszyli im koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie.

wrzesień 2019

Zajęcia rozwijające uzdolnienia

Klub Miłośnika Książki

Klub Młodego Artysty