Z ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2017/2018

 

22 CZERWCA 2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

12 - 13 CZERWCA 2018

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

ZOO z Afrykarium, punkt widokowy w Sky Tower i podziwianie panoramy stolicy Dolnego Śląska z 49 piętra, zwiedzanie Starówki wrocławskiej i poszukiwanie krasnali, Hydropolis – wszystko o wodzie, magiczne Kolejkowo w historycznym budynku dworca PKP

8 CZERWCA 2018

W tym dniu podręczniki, zadania domowe, kartkówki czy sprawdziany były niemile widziane…

Na pierwszej lekcji uczniowie klas I – VI wzięli udział w III edycji ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!” zorganizowanej przez redakcję czasopisma „Biblioteka w szkole”. Wszyscy uczestniczyli w wielkim czytaniu, przyłączając się do szkół w całej Polsce, by pobić ubiegłoroczny rekord 458 409 uczniów.

Na następnych zajęciach w ramach corocznej kampanii „TRZYMAJ FORMĘ” odbył się konkurs „Zdrowe śniadanie” oraz zawody sportowe na boisku LKS Libertowianka.

 

XI PIKNIK RODZINNY „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”

Wśród tegorocznych atrakcji znalazły się tory przeszkód i szaleństwa na dmuchańcach, pokazy Straży Pożarnej, występy i pokazy talentów uczniów naszej szkoły, przejażdżki konne, malowanie twarzy, konkurs darts, wielkie grillowanie i wata cukrowa. Całkowity dochód ze zorganizowanych przez Rodziców loterii fantowej, licytacji voucherów i nagród rzeczowych, kiermaszu wypieków domowych, książek oraz prac dzieci wyniósł 6.782 PLN. Powyższa kwota zostanie przekazana na zapewnienie jak najlepszych warunków do nauki i spędzania wolnego czasu uczniom Szkoły Podstawowej w Libertowie. DZIĘKUJEMY !!!

7 CZERWCA 2018

Podczas uroczystej gali wieńczącej projekt edukacyjny „NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO…” w auli Uniwersytetu Pedagogicznego  zostali nagrodzeni laureaci uczestniczący w trzech etapach. Z naszej szkoły przyznano uczniom w  konkursie kaligraficzno – plastycznym I miejsce, II miejsce oraz wyróżnienie, a w konkursie pięknego czytania Biblii wyróżnienie. Gratulacje!

27 – 30  MAJA 2018

ZIELONA SZKOŁA W PIWNICZNEJ

Spacer krajoznawczy po Piwnicznej, wycieczka autokarowa Doliną Popradu i zwiedzanie Krynicy, Muzeum Regionalne, wycieczka piesza na Obidzę, wieczór gier i zabaw zręcznościowych, turniej sportowy, konkurs plastyczny, dyskoteka, ognisko.
 



26 – 27 MAJA 2018

Jak co roku, młodzież z naszej szkoły wzięła udział

w OGÓLNOPOLSKIM ZLOCIE TURYSTYCZNYM „Szlakiem gen. Józefa Bema”.

W pierwszym dniu zlotu – w sobotę pojechaliśmy do Tarnowa, miejsca urodzin generała Bema, zwiedzając po drodze Łapanów, Lipnicę Murowaną, Tymową, Gromnik, Tuchów i Zawadę.

W Tarnowie zobaczyliśmy dom, w którym urodził się Józef Bem, pomnik polskiego bohatera

na ulicy Wałowej oraz Mauzoleum w Parku Strzeleckim, gdzie znajdują się prochy patrona rajdu, sprowadzone z Turcji.

 

W niedzielę przeszliśmy trasę rajdu pieszego (około 11 km !!!) z Borku Fałęckiego przez Sidzinę, Libertów do Gaja, gdzie przeprowadziła się rodzina Bemów, a spalenie stodoły przez nastoletniego wówczas Józefa  odnotowała kronika parafialna…

Na mecie rajdu odbyły się zawody i konkursy sportowe – zdobyliśmy puchar dla naszej szkolnej reprezentacji za udział w rajdzie, I miejsce w strzelaniu z wiatrówki oraz II miejsce w strzelaniu z łuku.

Do zobaczenia za rok!

14 MAJA 2018

„Na początku było Słowo…” – ten cytat ze Starego Testamentu stanowi co roku motto projektu edukacyjnego, organizowanego przez Chrześcijańskie Gimnazjum „Uczeń” i  Stowarzyszenie „Szersze Horyzonty”. Na projekt składają się różne działania promujące uniwersalny charakter wartości zawartych w tekstach biblijnych: konkurs pięknego czytania Pisma Świętego, konkurs kaligraficzno – plastyczny czy udział w grze miejskiej na terenie Starego Miasta.

Drużyna z naszej szkoły przystąpiła do rywalizacji z zespołami ze szkół krakowskich w grze „Pańska jest Ziemia…”. Do zadań należało uzupełnienie kart pracy, odszukanie na budynkach cytatów z Biblii, wykazanie się wiedzą z różnorodnych dziedzin: historii, historii sztuki, dziejów Krakowa czy orientacji w terenie. A  czerwcu uroczysta gala podsumowująca cały projekt i wyniki  wszystkich etapów!!!

7 MAJA 2018

Wycieczka klasy Va do stacji Telewizji TVN – podczas oprowadzania uczniowie mieli szansę poznać od kulis prawdziwy świat telewizji, być na planie popularnych seriali TVN „Szpital” oraz „Szkoła”,  a także wziąć udział w talk show rejestrowanym na żywo przez kamery.  Część warsztatową uzupełniły informacje na temat przebiegu i organizacji castingów, projektowania scenografii, jak również wykorzystania technologii Blue Box.

27 KWIETNIA 2018

„Ucz się, baw i odkrywaj!” – pod tym hasłem odbyły się interaktywne zajęcia o bitwie pod Grunwaldem w klasach IV – VI, przeprowadzone przez pracownika History Landu w naszej szkole. Prezentacja poświęcona makietom zbudowanym z tysiąców klocków lego i innowacyjnym rozwiązaniom zachęciła nas do przeniesienia się wkrótce w samo serce wydarzeń w budynku starego Dworca PKP w Krakowie, by poznawać  dzieje naszego kraju.

Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów klasy IVb przypomniała szkolnej społeczności o okolicznościach powstania i znaczeniu pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej.

 

17 KWIETNIA 2018

W dniu 17 kwietnia 2018 r. uczniowie klas IIIa i IIIb udali się na wycieczkę do Planetarium
i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie oraz Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.
      W Chorzowie, podczas seansów w obserwatorium pt. „Niebo nad Śląskiem” oraz „Sąsiedzi Ziemi” uczniowie obserwowali ruchy sfery niebieskiej oraz zmiany na nocnym niebie w różnych porach roku. Poszerzali swoją wiedzę na temat układów gwiazd, gwiazdozbiorów  oraz planet Układu Słonecznego. Następnie w trakcie zajęć w Stacji Klimatologicznej dzieci poznały wyposażenie ogródka meteorologicznego i dowiedziały się,
w jaki sposób dokonuje się pomiarów meteorologicznych.

     W kopalni srebra uczniowie zapoznali się z jej historią oraz dawnymi metodami wydobycia rud metali. Następnie wyposażeni w kaski, górniczą windą zjechali na głębokość 40,5 m, gdzie oglądali wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIXw.  Jednocześnie wsłuchiwali się w nagrania odgłosów
 i dźwięków typowych dla kopalni. Wycieczkę urozmaicały śląskie legendy i zabawne anegdoty naszego przewodnika.  Wielką radość sprawiła wszystkim przeprawa łodziami pomiędzy szybami kopalni. Dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń!

   
   
   

 

13 KWIETNIA 2018

”Witam pięknie i radośnie, w mym Krakowie – drodzy goście,

Choć Rajcusiem jestem małym chcę pokazać Wam gród cały,

Byście kiedyś moi mili mądrze miastem tym rządzili!”

 

Klasy pierwsze uczestniczyły w mini formie teatralnej i warsztatach tematycznych „Rajcuś i My".   W trakcie trwania zaproponowanych zajęć uczestnicy mogli zdobyć wiadomości  o dawnych władzach miejskich oraz  o współczesnych formach i możliwościach zarządzania miastem, a także nauczyć się obserwować swoje otoczenie, wyciągać odpowiednie wnioski i dla wspólnego dobra wysuwać konkretne propozycje. Głównym celem zajęć było przygotowanie dzieci do konkursu „Rajcuś         Krakowski". Natomiast  rezultatem konkursu będą prace plastyczne pt. “Kraków - miasto piękne i zadbane” w formie plansz wykonanych grupowo, a dotyczące Krakowa widzianego z perspektywy najbliższego otoczenia dzieci przy uwzględnieniu trzech punktów obserwacji: TO NAS ZACHWYCA, O TYM MARZYMY, TEGO SIĘ WSTYDZIMY. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie „SZERSZE HORYZONTY” i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przy współudziale Akademii Żakowskiej i Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta -Grupy Regionalnej – Kraków oraz Rady Miasta Krakowa i Zarządów Rad Dzielnic Krakowa.

   

 

23 MARCA 2018

Wyjazd uczniów klasy siódmej na Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów. Jest to cykliczna impreza z zakresu doradztwa zawodowego, która polega na prezentacji zawodów przez uczniów szkół ponad gimnazjalnych z Małopolski. Nasi uczniowie już dzisiaj mogli zastanowić się nad przyszłością podczas oglądania występów na scenie przygotowanych przez uczniów, pokazów szkół zawodowych, a w wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej  i zawodowej pomagali doradcy zawodowi, badający predyspozycje i kompetencje zwiedzających targi uczniów.

 

20 MARCA 2018

Finał Szkolnego Konkursu Plastycznego „Pisanka Wielkanocna” – szczegóły w zakładce Osiągnięcia 2017/2018 oraz Biblioteka  aktualności.

 

14 MARCA 2018

Pi (zwana inaczej ludolfiną) jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Oznacza stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Badali ją już starożytni Egipcjanie, Wisława Szymborska poświęciła jej wiersz, a matematyk William Shanks przez 15 lat wyliczał 707 cyfr jej rozwinięcia. 14 marca, co zgodnie z amerykańskim formatem zapisu daty (3.14) odpowiada jej wartości, swój dzień obchodzi liczba Pi. Tego dnia podczas Szkolnego Święta Liczby Pi uczniowie rywalizowali w konkurencjach promujących nie tylko matematykę i nauki ścisłe! Wyniki konkursów w zakładce Osiągnięcia 2017/2018.

 

2 MARCA 2018

Uroczystość pasowania na czytelników biblioteki szkolnej – szczegóły w zakładce Biblioteka aktualności.

 

9 LUTEGO 2018

Uroczysty finał Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne ferie” – szczegóły w zakładce Osiągnięcia 2017/2018 oraz Biblioteka aktualności.

 

7 i 9 LUTEGO 2018

Wycieczki klas IV –VII w ramach realizacji podstawy programowej z plastyki w oddziałach Muzeum Narodowego – warsztaty „Przygody ze sztuką” oraz „W pracowni artysty” w Sukiennicach dla klas czwartych, zajęcia w muzeum biograficznym Dom Jana Matejki „Co ja zrobię z tej twarzy. Zabawy z portretem” dla klas piątych, zwiedzanie wystawy o życiu i sztuce Stanisława Wyspiańskiego podczas  lekcji "Łąka w kościele?” z klasą szóstą oraz analiza dzieła sztuki nowożytnej w Europeum z udziałem uczniów klasy siódmej.

 

11 STYCZNIA 2018

Podczas Szkolnego Koncertu Świątecznej Pomocy w ramach 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została zebrana kwota 9787,87zł, przekazana następnie na konto Sztabu Głównego WOŚP. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

 

1 i 8 GRUDNIA 2017

Wycieczki klas Va, Vb, VI i VII do oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie – piątoklasiści mieli okazję utrwalić wiadomości z języka polskiego i historii o mitologii greckiej, konfrontując się z dziełami sztuki na wystawach w Europeum i Arsenale. Cienie i blaski kultury sarmackiej to temat warsztatów w Pałacu Erazma Ciołka adresowanych do młodzieży z klasy szóstej, zaś najstarsi uczniowie zwiedzili wystawę prezentującą tysiącletnie dzieje państwa polskiego na wystawie czasowej # Dziedzictwo w gmachu głównym.

 

21 LISTOPADA 2017

Zajecia klasy II w MultiCentrum

     

 

21 LISTOPADA 2017

Wycieczka klas czwartych do Młodzieżowego Obserwatorium w Niepołomicach – uczniowie podczas prelekcji dowiedzieli się szczegółów mechanizmu następstwa dnia i nocy oraz zmian pór roku, powstania i budowy Układu Słonecznego, miejsca Układu Słonecznego w Galaktyce czy budowy i ewolucji gwiazd. W planetarium mogli obserwować zjawiska zachodzące na nocnym niebie.

 

20 LISTOPADA 2017

Apel z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

 

17 LISTOPADA 2017

Wycieczka kółka bibliotecznego do kina Kika (szczegóły: zakładka biblioteka aktualności)

 

10 LISTOPADA 2017

Uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w wykonaniu uczniów klas piątych.

   

 

30 października 2017
Szkolny Dzień Bajki i Baśni (szczegóły i zdjęcia: zakładka biblioteka aktualności)

 

27 października 2017
Wycieczka kółka bibliotecznego do Muzeum Narodowego (szczegóły i zdjęcia: zakładka biblioteka aktualności)

 

25 i 27 października 2017
Wycieczki klas czwartych do Muzeum Inżynierii Miejskiej – dzieci obejrzały wystawę „Wokół koła” , gdzie uczyły się podczas zabawy na  27 stanowiskach obsługiwanych bezpośrednio przez zwiedzających według instrukcji i opisów.  Mogli samodzielnie podnieść 115 – kilogramowy silnik używając wielokrążków, pojeździć rowerem o kwadratowych kołach, zbudować basztę czy podnieść windę napędzaną kołem deptakowym. Na wystawie „P jak paradoks. Opowieść o Fiacie 125 p” czwartoklasiści zobaczyli zabytkowe samochody i motocykle oraz ich elementy, sprzęt warsztatowy, akcesoria i unikatowe części.

 

 

25 października 2017
Próbna ewakuacja szkoły z udziałem Straży Pożarnej

 


24 października 2017
Zajęcia z robotyki „Cyber – Paka” w klasach IV – VII.

   

 

17 października 2017


Wycieczka do kina „Kijów” klas V- VII. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych oraz oglądnęli film „Czarodziejka Lili: smok i magiczna księga”

13 października 2017


Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole: uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów oraz akademia poświęcona Patronowi Szkoły Januszowi Korczakowi.

   
   



16 października 2017


Wycieczka klas pierwszych do Krakowa:  podczas spaceru po Wzgórzu Wawelskim , Rynku i Plantach dzieci poznały legendy krakowskie, pracowały w grupach uzupełniając karty pracy i spotkały Lajkonika oraz szlachcica w kontuszu! A może to był Sam Mistrz Twardowski?
 

   

 

Certyfikaty zdobyte przez naszą szkołę

                       

 

20 września 2017

 Harcerze z Drużyny "Strzelcy Podhalańscy" przy 11 Podgórksim Sczepie Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Ruczaj" odwiedzili naszą szkołę . Chłopcy z klas 4 - 7 uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych, ucząc się rywalizacji i współzawodnictwa. Starsi koledzy opowiedzieli uczniom o ideach, jakie przywświecają harcestwu: "W harcerstwie uczymy się jak być być samodzielnym, jak rozwiązywać problemy, jak sobie pomagać, co to jest koleżeństwo, braterstwo, patriotyzm. Naszym hasłem przewodnim jest Bóg Honor Ojczyzna." Harcerze zaprosili uczniów na pieszą grę terenową nowo powstającej drużyny harcerskiej "Leśne Bractwo" w sobotę 23 września.

 

19 września 2017

Uroczysty apel upamiętniający 78 rocznicę napaści sowieckiej na Polskę i Dzień Sybiraka.

   

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Libertowie
    Ul. Jana Pawła II 43
    30-444 Kraków 55
    e-mail: sekretariat@splibertow.mogilany.pl
  • 12 270 30 33

Galeria zdjęć