Rok szkolny 2010/2011

• Gminny etap konkursu „Bezpieczne dzieciństwo na wsi”

W drugim etapie konkursu organizowanego przez Małopolską Izbę Rolniczą w Krakowie Jadwiga Róg z klasy VI zdobyła II miejsce.

• XVII Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Libertowie wzięli udział w XVII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku, organizowanym przez Podgórski Dom Kultury w Krakowie. Tegorocznym motywem przewodnim turnieju była historia o historii miłości Eurydyki i Orfeusza, zaczerpnięta z mitów greckich. Na konkurs plastyczny „Orfeusz w Hadesie” wykonały prace uczennice klasy VI K.Wątor, J.Szulc, O.Słomska, G.Nowak, z klasy Va J.Turcza oraz z klasy Vb N.Kufrej i K.Pałka. W konkursie poetyckim „Drogi Eurydyki. Między Hermesem i Orfeuszem” Emilia Piszczek oraz Julia Szulc z kl. VI zaprezenowały  swoją twórczość poetycką.

• Konkurs Plastyczny „Zamek Kazimierza Wielkiego”

Za udział w konkursie, zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Skawinie Oliwia Słomska otrzymała dyplom.

• V Wojewódzki Turniej Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej”

Młodzież naszej szkoły miała okazję zgłębić dzieje bogów i herosów starożytnych Hellenów i Rzymian podczas przygotowań do V Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej”. Zainteresowani mitologią, sztuką grecką oraz osiągnięciami cywilizacji minojskiej i mykeńskiej uczestniczyli w zajęciach szkolnego kółka historycznego oraz prelekcji  w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Laureatami konkursu zostały Julia Szulc kl.VI oraz Anna Węgrzynowicz kl.Va nagrodzone listami gratulacyjnymi.

• Gminny Konkurs Plastyczny „Maska”

W  styczniu tego roku uczniowie z klas V – VI wykonali prace plastyczne, które reprezentowały naszą placówkę podczas gminnego konkursu „Maska”. Laureatami zostali:

Oliwia Słomska kl.VI – I miejsce

Patryk Porębski kl.Va – II miejsce

Karolina Pałka kl. Vb – III miejsce

Emilia Piszczek kl.VI – III miejsce

Anna Węgrzynowicz kl.Va – wyróżnienie

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MASKA”

Oliwia Słomska kl.VI – I miejsce

Patryk Porębski kl.Va – II miejsce

Karolina Pałka kl. Vb – III miejsce

Emilia Piszczek kl.VI – III miejsce

Anna Węgrzynowicz kl.Va – wyróżnienie

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU "BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM"

FINAŁ POWIATOWY

- III miejsce dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Libertowie

- I miejsce dla uczennicy Anny Wątor  w zawodach indywidualnych

GRATULUJEMY!!!

WYNIKI POWIATOWYCH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

- II miejsce dla uczennicy Natalii Sulickiej kl. II

GRATULUJEMY!!!!

Wojewódzki Turniej Wiedzy i Umiejętności Artystycznych „Renesans w Krakowie”

Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poznawania niezwykłej i bogatej historii Krakowa, jego kultury, zabytków, tradycji i osobliwości. Uczniowie wzięli udział w dwóch prelekcjach w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, wycieczce szlakiem zabytków renesansowych oraz zajęciach kółka historycznego w szkole. Laureatem konkursu została Jadwiga Róg kl.VI, która zdobyła wyróżnienie.

****************************************************************************************************************************************************************************

Konkurs Plastyczny „Mój rówieśnik z przeszłości”

Konkurs zorganizowany przez Muzeum Archeologiczne w Krakowie miał pobudzić wyobraźnię młodego odbiorcy, który oglądając świadectwa przeszłości dawno minionego świata zgromadzone na wystawach muzealnych spróbował odpowiedzieć na pytania: „Jak wyglądało życie mojego rówieśnika w odległych czasach, jak się ubierał, mieszkał, czym zajmował?” Wśród 242 prac nadesłanych z ponad dwudziestu szkół i placówek wychowawczych znalazło się 15 prac naszych uczniów, a Karolinę Pałkę kl.Vb i Michała Kuźmę kl.Va uhonorowano wyróżnieniami.