Rok szkolny 2008/2009

Konkurs na recenzję wystawy „Droga do Watykanu. Kraków – stolica apostolska”  (X – XI 2008 r.)

Wystawa została przygotowana z okazji 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Ekspozycja ukazuje świetność Stolicy Apostolskiej oraz wielowiekowe związki papiestwa z Krakowem. Na wystawie można zobaczyć cenne i często unikatowe obrazy, grafiki, przykłady rzemiosła artystycznego, dokumenty, przedmioty należące do  biskupów Rzymu oraz pamiątki przywożone z pielgrzymek.

W konkursie na recenzję literacką wystawy wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły.      Wśród wyróżnionych autorów recenzji znalazło się czterech uczniów reprezentujących placówkę w Libertowie: Zuzanna Piszczek kl.Va, Mirosław Pietruszka kl.Va, Magdalena Pachlowska kl.VIa, Kacper Tarnopolski kl.VIa . Uroczystość wręczenia nagród książkowych ufundowanych przez muzeum odbyła się w styczniu tego roku.

*******************************************************************

Małopolski Konkurs Plastyczno – Literacki „Podążajmy wspólnym szlakiem”(X 2008)

W konkursie zorganizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Radziszowie pod hasłem „Wyruszamy w podróż marzeń – zachęcamy niepełnosprawnych rówieśników do wspólnego odkrywania pięknych zakątków Małopolski” oceniono około 170 nadesłanych prac w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów, a jeden z nich – Kacper Ożóg z klasy VIa znalazł się w grupie 33 nagrodzonych laureatów konkursu.

*******************************************************************

Konkurs Plastyczny „Jestem obywatelem Polski – jestem obywatelem Unii Europejskiej” (XI – XII 2008)

Inicjatorem konkursu była Deputowana do Parlamentu Europejskiego Urszula Gacek. Nadesłane prace plastyczne uczniów klas piątych: Natalii Porębskiej i Krzysztofa Jaglarza zostały wyróżnione dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

*******************************************************************

Gminny Konkurs Plastyczny „Maska” (XII 2008 – I 2009)

W tegorocznej edycji konkursu na maskę karnawałową nasi uczniowie zdobyli główne nagrody w kategorii wiekowej dla klas IV – VI SP:

I miejsce – Beata Kasprzyk kl. VIa, II miejsce – Krzysztof Jaglarz kl. Va, III miejsce – Magdalena Radwańska kl. Vb, wyróżnienie – Klaudia Pałka kl. Va.

*******************************************************************

Wojewódzki Konkurs Wiedzy „W kręgu mitów greckich i kultury antycznej”

(XII 2008 – I 2009)

Organizatorem konkursu jest Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w

Krakowie. W tegorocznej edycji konkursu tematyka obejmowała wiadomości z zakresu mitologii greckiej, elementy kultury antycznej, w tym teatr grecki i rzymski, oraz sztukę grecką. W ramach przygotowań do konkursu uczniowie klas szóstych wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez specjalistów z Pracowni Animacji Kultury SCKM oraz w zajęciach kółka historycznego, prowadzonych przez Ewę Wróbel. Finalistami turnieju wiedzy zostali Jakub Węgrzynowicz z klasy VIa – zdobywca I miejsca oraz Przemysław Przybyło  z klasy Va, który otrzymał wyróżnienie.

Małopolski Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy.

Konkurs ten organizowany jest corocznie przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, a jego laureaci, na mocy obowiązujących przepisów prawnych, otrzymują celującą roczną ocenę klasyfikacyjną z matematyki i przyrody, zostają zwolnieni ze sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej oraz są przyjmowani są do wybranego gimnazjum, niezależnie od obowiązujących w niej kryteriów. Jest więc o co powalczyć. Konkurs jest trzyetapowy. W tegorocznej edycji  konkurs odbywa się pod hasłem „Matematyczne podróże” i w poszczególnych etapach tematyka była nastepująca::

I etap (szkolny): Na szlakach Małopolski

II etap (rejonowy): Podróże po Polsce,

II etap (wojewódzki): Dookoła świata.

W bieżącym roku szkolnym do pierwszego etapu zgłosiło się 17 uczniów naszej szkoły. Po eliminacjach szkolnych, do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy VIa – Mateusz Bahyrycz. Mateusz zwycięsko przeszedł drugi etap i został finalistą tego konkursu. Tytuł ten zapewnia Mateuszowi dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranego gimnazjum.. Aktualnie, pod opieką nauczycieli mgr Anny Piszczek (przyroda) i mgr Magdaleny Sechman (matematyka)  Mateusz przygotowuje się do ostatniego już, wojewódzkiego etapu, który odbędzie się 5 marca. Przed Mateuszem wielka szansa, a my cieszymy się z Jego sukcesów i gorąca Mu kibicujemy.  Czy będzie laureatem?  Czas wkrótce pokaże, a Uczniowie i Nauczyciele naszej szkoły już dzisiaj gratulują Mateuszowi uzyskania tytułu finalisty.

*******************************************************************

Wojewódzki Turniej Wiedzy i Umiejętności Artystycznych „Renesans w Krakowie”

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział sześciu uczniów klas szóstych naszej szkoły. Laureatem i zdobywcą I miejsca został Jakub Węgrzynowicz z klasy VIa. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w sali wystawowo – konferencyjnej Zamku na Wawelu w dniu 30 kwietnia 2009 roku.