Uczniowie naszej szkoły wzieli udział w XVI Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku, organizowanym przez Podgórski Dom Kultury w Krakowie. Tegorocznym motywem przewodnim turnieju była historia o przygodach Tezeusza, zaczerpnięta z mitów greckich. Na konkurs plastyczny "W labiryncie" napłyneło 354 prac z 40 szkół i ośrodków. Wsród laureatów znalazły się uczennice z naszej placówki:
I miejsce - Oliwia Słomska kl. V
II miejsce - Karolina Wątor kl. V
III miejsce - Natalia Porębska kl. VIb
W konkursie poetyckim "Tezeusz w Labiryncie" oceniono 54 prace z 23 szkół i ośrodków:
II miejsce - Emilia Piszczek kl. V
Uroczysty finał turnieju miał miejsce 30 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej "Solvay" w Krakowie.
Młodzież naszej szkoły miała okazję dalej zgłębiać dzieje bogów i herosów starożytnych Hellenów i Rzymian podczas przygotowań do IV Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy "W kręgu mitów i kultury antycznej". Zainteresowani mitologią oraz sztuką rzymską uczestniczyli w zajęciach szkolnego kółka historycznego oraz prelekcji w Sraromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Zwycięzcami konkursu w kategorii szkół podstawowych zostali:
I miejsce - Przemysław Przybyło kl. VIa
II miejsce - Zuzanna Piszczek kl. VIa
W styczniu tego roku uczniowie z klas IV – VI wykonali prace plastyczne na Gminny Konkurs Plastyczny „Maska”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. Wśród zwycięzców znaleźli się: Magdalena Radwańska z kl. VIb – I miejsce, Aleksandra Bahyrycz z kl. VIb – II miejsce oraz Patryk Porębski z kl. IVa – II miejsce.
11 marca uczniowie klas VIa i VIb, jak co roku, reprezentowali naszą placówkę w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy i Umiejętności Artystycznych „Renesans w Krakowie”, organizowanym przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Celem konkursu jest zachęcanie młodzieży do poznawania niezwykłej i bogatej historii Krakowa, jego kultury, zabytków, tradycji i osobliwości. W ramach przygotowań uczniowie wzięli udział w wycieczce w formie wykładu, połączonej ze zwiedzaniem ekspozycji muzealnych oraz zabytków krakowskiego renesansu, w konwersatorium „Europa i Polska w dobie renesansu” oraz w warsztatach edukacyjnych „Arcydzieła sztuki XVI wieku w zbiorach Pałacu Biskupa Erazma Ciołka”. Ponadto pracowali pod kierunkiem na dodatkowych zajęciach kółka historycznego w szkole. W turnieju wiedzy została wyróżniona listem gratulacyjnym Aleksandra Bahyrycz z kl. VIb, zaś Natalia Porębska z kl. VIb otrzymała nagrodę w turnieju umiejętności artystycznych „O tytuł Mistrza Pióra” za fraszkę „Odkrycie Krzysztofa Kolumba”.